Časté dotazy

Pokud zde nenajdete ten Váš, neváhejte vyplnit formulář ZDE.

DOTAZ:

Někde jsem četla, že na Google Play najdete pro Google Cardboard přes 250 her. Jsou zde ke stažení i nějaké zajímavé aplikace?

ODPOVĚĎ:

Ano, jedním z největších producentů je i samotný Google, který kromě nových aplikací přidává i speciální funkce pro Google Cardboard do svých populárních aplikací jako je YouTube, Street View atd.

DOTAZ:

Ty Google Cardboard jsou něco jako Oculus Rift?

ODPOVĚĎ:

V podstatě ano. Jedná se samozřejmě o brýle úplně jiné cenové kategorie, ale v konečném zážitku zase až tak velký rozdíl není. Oculus Rift jsou ale zatím jen ve vývoji, takže kdo ví, jakého zážitku budou nakonec schopné dosáhnout.

DOTAZ:

Jak dlouho trvá u jednotlivých brýlí jejich doručení?

ODPOVĚĎ:

Pokud vyberete „Skladem z ČR“, budou Vám brýle odeslány přímo z Brna. Zásilka tam dorazí za pár dní (2-3). Pokud vyberete „Ze zahraničí“,budou brýle odeslány z partnerských velkoskladů v zahraničí. Cena je zde nižší, ovšem bude to chvíli trvat. Obvykle to bývají dva týdny.“

DOTAZ:

Jak to vlastně funguje? To si třeba zapnu Minecraft a vložím mobil do brýlí?

ODPOVĚĎ:

Ne, tak snadné to zatím není . :D Do mobilu si musíte stáhnout hry a aplikace speciálně uzpůsobené. Věřím ale, že tímto uzpůsobením brzy projde třeba i Minecraft.

DOTAZ:

Mohu si brýle někde osobně vyzvednout?

ODPOVĚĎ:

Ano, pokud jste z okolí Brna, není problém. Předem nám jen napište. Brýle obvykle předáváme v Medlánkách. Pokud nejste, nevadí. Posíláme je poštou.

DOTAZ:

Jak najdu nějaké aplikace, které mi budou na Google Cardboard fungovat?

ODPOVĚĎ:

V příslušeném obchodě s aplikacemi (Android – Google Play, iOS – App Store, Windows Phone – Windows Phone Store) stačí vyhledat „Google Cardboard“, nebo jen „VR“.

DOTAZ:

Co to jsou zkratky GC a VR?

ODPOVĚĎ:

Zkratka GC znamená Google Cardboard a VR je zkratka pro virtuální realitu.